+48 618 990 115
+48 602 155 661
wajm@pianobeton.pl

Na polskim rynku można spotkać dwie główne metody produkcji Pianobetonu:

  • Produkcja ad hoc – piana dodawana jest do miksera betonomieszarki, mikser ciężarówki miesza pianę z zaprawą i podaje powstały w ten sposób materiał do pompy lub bezpośrednio na miejsce zabudowy.
  • Produkcja ciągła – zaczyn do produkcji pianobetonu składający się z cementu, piasku i wody, jest wytwarzany w lokalnej betoniarni i transportowany za pomocą betonomieszarek samochodowych na plac budowy. Następnie zaczyn podawany jest do specjalnej maszyny, gdzie łaczy się z pianą, a następnie mieszanka jest ponownie spieniana i podawana za pomocą specjalnej pompy perystaltycznej, chroniącej strukturę piany, na miejsce zabudowy.

Tylko ta druga metoda gwarantuje zachowanie stałych i pewnych parametrów Pianobetonu w każdym metrze sześciennym gotowego budulca. Potwierdzają to badania wskazujące na nawet dwukrotnie wyższe parametry Pianobetonu wyprodukowanego metodą produkcji ciągłej.

Wszystkie nasze maszyny do produkcji Pianobetonu należą do maszyn o ciągłej pordukcji Pianobetonu. Dlatego mówimy, iż produkowany przez nas Pianobeton to Prawdziwy Pianobeton.