+48 618 990 115
+48 602 155 661
wajm@pianobeton.pl

Pianobeton to popularna zaprawa cementowa, wzbogacona o mechanicznie wprowadzoną pianę. Jest niezwykle wszechstronnym materiałem budowlanym – wykorzystuje się go do budowania płyt fundamentowych, zagęszczania gruntów, budowy stropów oraz izolacji termicznej i akustycznej. To najlepszy materiał także do wykonania trwałej i lekkiej posadzki. Czym wyróżnia się posadzka betonowa z pianobetonu i jakie ma właściwości?

Pianobeton pod posadzki. Cechy i zalety

Pianobeton, ze względu na swoje właściwości, doskonale nadaje się do wykonania podbudowy posadzki. Taka podbudowa jest trwała i lekka, ponieważ:

  • Napowietrzona struktura płynnego pianobetonu umożliwia dokładne i szczelne pokrycie powierzchni, na którą jest wylewany.
  • Pianobeton posiada unikalne właściwości, które sprawiają, że posadzki i podłogi są wypoziomowane i szczelne (brak dylatacji), a wszelkie nierówności zostają zniwelowane.
  • Pianobeton jest w pełni mrozo- i ognioodporny (klasa wytrzymałości ogniowej A1).

Należy zaznaczyć, że Pianobeton to relatywnie tania opcja – jego użycie jest proste i wymaga zaangażowania niewielkiej ekipy budowlanej. To materiał, który schnie dość szybko i użycie go podczas remontu może oszczędzić nam czas i pieniądze.

Ciepła posadzka z pianobetonu

Wytrzymała i lekka posadzka z Pianobetonu skutecznie wygłusza pomieszczenie oraz pełni funkcje termo- i hydroizolacyjne. Wylewka ma zastosowanie w domach mieszkalnych – tworzy doskonałą warstwę termoizolacyjną oraz wypoziomowane podłoże pod właściwy materiał podłogowy.

Z pomocą pianobetonu możemy podnosić poziom nawierzchni oraz maksymalnie wyrównać posadzkę – jest idealnym materiałem do wykorzystania w wielkopowierzchniowych magazynach oraz na podłogi w halach produkcyjnych i fabrykach.

Ciepła posadzka na gruncie

Zdarza się, że brak podpiwniczenia i umiejscowienie domu wymaga położenia posadzki bezpośrednio na gruncie, co może okazać się niemałym wyzwaniem. Błędy w wykonaniu wylewki niosą za sobą długofalowe konsekwencje – zimna i wilgotna podłoga, niechciane pęknięcia i wysokie koszty ogrzewania.

Prawidłowo wykonana betonowa podłoga jest lekka i szczelna – odpowiednio izoluje i ociepla wnętrze budynku mieszkalnego. Do wykonania tego rodzaju podłoża wybierzmy Pianobeton – jego właściwości termoizolacyjne skutecznie chronią wnętrza przed utratą ciepła, ograniczona przepuszczalność zabezpiecza przed wilgocią z gruntu, a wysoka wytrzymałość zapewnia stabilne podłoże.

Jak wylewać pianobeton? Przygotowanie posadzki

Gęstość betonu powinna być dostosowana do przeznaczenia i planowanego obciążenia powierzchni. Gęstość Pianobetonu dla podbudowy konkretnej posadzki betonowej waha się między 500 kg/m3 a nawet 1200 kg/m3. Warstwa Pianobetonu może mieć grubość od 5 cm do nawet 1 m. na Pianobetonie zabudowuje się posadzkę ostateczną, która dzięki właściwościom Pianobetonu, może być znacznie odchudzona.

Dlaczego klienci wybierają nas?

Firma Wajm oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie produkcji i zabudowy pianobetonu. Naszym klientom zapewniamy:

  • Wysoką wydajność. W ciągu dnia zabudujemy 20 cm warstwę pianobetonu na powierzchni nawet 1000 m2.
  • Kompleksowe podejście i przejrzyste warunki współpracy. Zamawiamy zaczyn, dostarczamy beton, laserowo wyznaczamy warstwy zabudowy, którą wykonujemy nawet w trudnodostępnych miejscach.
  • Wsparcie profesjonalistów. Współpracujemy z zaufanym gronem profesjonalistów i projektantów.

Zachęcamy do osobistego kontaktu w celu złożenia zamówienia. Dołożymy wszelkich starań, by dostarczyć najwyższej jakości materiał i kompleksowo zrealizować każde zadanie.