+48 618 990 115
+48 602 155 661
wajm@pianobeton.pl

Z pewnością wiele osób, które zainwestowały w budowę wymarzonego domu, nie raz zadawały sobie pytanie jak tanim kosztem zrobić drogę dojazdową do posesji? Związane jest to m.in. z poszukiwaniem najtańszych, ale przy tym również sprawdzonych i skutecznych rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie niektórych wydatków.

Doskonałym wyborem w tym przypadku okaże się pianobeton, czyli nowoczesny materiał konstrukcyjno-izolacyjny, który pozwala na skuteczne utwardzenie podłoża, w efekcie czego pozwala tanio zrobić i utwardzić każdą drogę dojazdową.

Przemarzanie gruntu to problem budowlany

Przemarzanie gruntu jest zjawiskiem okresowym, które może mieć negatywny wpływ na drogę dojazdową do posesji, w szczególności, gdy jej utwardzenie odbyło się tanio przy wykorzystano nieodpowiedniego materiału. W wyniku zamarzania wody w gruncie, droga może podnosić się nawet o kilka centymetrów. Przez wspomniany proces mogą zrobić się tzw. wysadziny mrozowe, które niszczą drogi, ponieważ prowadzą do pojawiania się na nich dziur i pęknięć.

Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku, jest pianobeton, który dzięki posiadanym właściwościom termoizolacyjnym, tanim kosztem pozwala utwardzić każdą drogę dojazdową. Wybierając pianobeton, unikniemy przemarzania i erozji podłoża. W ten sposób powstanie tania droga dojazdowa o dłuższej żywotności.

tania droga dojazdowa

Budowa na gruntach nienośnych jest możliwa

Pianobeton ze względu na swoją lekką technologię, pozwalającą na odciążenie konstrukcji drogi, określany jest mianem materiału do zadań specjalnych, który pozwala utwardzić podłoże nawet w przypadku całkowicie nienośnych gruntów. Stąd też jest surowcem będącym idealną odpowiedzią na pytanie jak tanio zrobić i utwardzić drogę dojazdową do posesji, ponieważ pozwala uniknąć palowania lub wymiany gruntu. W ten oto sposób szybko i tanio od lat buduje się drogi na bagnach Florydy.

Stabilizacja gruntu ma znaczenie

Jak zadbać o tanie ustabilizowanie gruntu, aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych jezdni? Po pierwsze należy odpowiednio utwardzić drogę dojazdową, co można tanio i skutecznie zrobić wykorzystując pianobeton, który nie dociąża gruntu.

Jednym z takich przykładów jest inwestycja związana z przyczółkiem wiaduktu w Wolsztynie. W wyniku nadmiernego obciążenia ruchem, dochodziło do jego częstych pęknięć, stąd też zaczęło się pojawiać pytanie jak temu zapobiec? Idealnym rozwiązaniem okazał się być właśnie pianobeton, który pozwolił ustabilizować grunt, a tym samym utwardzić drogę.

Czas to pieniądz

Pianobeton to nowoczesny materiał, dzięki któremu w szybkim czasie powstanie niejedna tania droga dojazdowa. Dlatego też nie warto jest inwestować w mało skuteczne płyty drogowe, tłuczeń, czy gruz, z których powszechnie wykonywane są dojazdy do posesji. Tymczasem tania metoda z zastosowaniem Pianobetonu pozwala nawet o połowę zmniejszyć koszt budowy drogi względem tradycyjnej technologii.

Na polskim rynku od 1992 roku funkcjonuje firma Wajm sp. z o.o., która dzięki inwestycji w holenderską technologię, urządzenia i środki pianotwórcze, rozpoczęła produkcję pianobetonu. Wieloletnie doświadczenie we wspomnianym zakresie, pozwala tanio wykonać niejedną nawierzchnię drogową, w tym także tę dojazdową w bardzo krótkim czasie (3 dni robocze). Doskonałym tego przykładem są dotychczas zrealizowane przez firmę inwestycje drogowe z pianobetonem. Niektóre z nich funkcjonują już bezawaryjnie od 30 lat!

Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia na stronie internetowej oraz lub do osobistego kontaktu z nami, by wspólnie realizować wspaniałe projekty dróg.

Zobacz też: