CECHY I KORZYŚCI

Dzięki użyciu nowoczesnych maszyn i technologii pianobeton jest produktem o ogromnym potencjale zastosowania w różnego typu dużych przedsięwzięciach budowlanych – inwestycjach mieszkaniowych, drogowych, przemysłowych i wielu innych. Ma dużą wydajność, jest produktem generującym minimalną ilość odpadów, proekologicznym (wykorzystanie pyłów), energooszczędnym i znacznie skraca czas potrzebny na wykonanie kolejnych etapów budowy. Dzięki temu, że proces aplikacji pianobetonu jest łatwy i szybki, a czas potrzebny na jego związanie i gotowość do prowadzenia na jego powierzchni kolejnych prac jest krótszy niż przy tradycyjnych materiałach, jego użycie pozwala zaoszczędzić czas i zredukować nakłady finansowe.

Przykładowe realizacje

Przykłady zastosowania

Pianobeton to materiał, który może być wykorzystywany na szeroką skalę przy dużych inwestycjach, gdzie w grę wchodzi fundamentowanie, wypełnienie czy zaizolowanie wielkich powierzchni – m.in. posadzek, dachów i parkingów w centrach handlowych, halach, magazynach, na lotniskach, dworcach czy w portach.  Dzięki temu, że materiał ten jest kilkakrotnie lżejszy niż inne, powszechnie stosowane produkty do izolacji  termicznej czy akustycznej, doskonale nadaje się do ocieplania czy wygłuszania dachów, posadzek czy stropów w nowo budowanych obiektach lub uzupełniania izolacji w już istniejących konstrukcjach.

PRODUKCJA, APLIKACJA, WARUNKI ZATOSOWANIA

Pianobeton produkuje się w specjalnym urządzeniu, bezpośrednio na placu budowy, gdzie wężami podawany jest do miejsca zabudowy. Podczas pracy z urządzeniem teren, na którym działają operator i maszyna do produkcji i aplikacji pianobetonu, pozostaje czysty. Przy dużych inwestycjach pozwala to uniknąć generowania dodatkowych kosztów, które mogłyby powstać przy kłopotliwych odpadach wymagających utylizacji. Pianobeton to oszczędność czasu – podawany jest wężem w tempie 20 m3/h, co tym samym skraca czas wykonania w porównaniu do innych rozwiązań. Kolejne warstwy można wylewać już po kilkunastu godzinach. Uzyskiwana równość płaszczyzny podłoża to10 mm/m2. Możliwość formowania spadków wynosi do 1,5 % przy jednorazowym wykonaniu i do nawet 3 % przy metodzie warstwowego nalewania. W zależności od potrzeb i warunków zastosowania wytwarza się pianobeton o gęstościach od 500 do 1400 kg/m3. Każda gęstość ma inne właściwości i tym samym umożliwia spełnienie różnorodnych wymagań inwestora.

Szukasz wyspecjalizowanej firmy do następnego projektu?