CECHY I KORZYŚCI

Pianobeton to materiał, który stosuje się, by wypełnić puste, czyli tzw. głuche przestrzenie w ścianach, podłodze, pomiędzy stropem a dachem, ale także w szeregu instalacji przemysłowych, gdzie wymagane jest użycie lekkiego i sztywnego tworzywa wypełniającego. Pianobeton jest wysoce uniwersalnym wypełniaczem – jest lekki, trwały, posiada świetne parametry izolacyjne, szczelne pokrywa każdą przestrzeń, co – oprócz konstrukcyjnych zalet – daje gwarancję zabezpieczenia przed gryzoniami czy robactwem. Pianobeton dzięki swojej specjalnej strukturze zapewnia jednorodną konstrukcję posadzki czy stropodachu oraz szczelność instalacji, które wypełnia. Dzięki stosunkowo łatwej aplikacji materiału oraz szybkiemu i precyzyjnemu procesowi wpompowywania go w nawet bardzo trudno dostępne miejsca, użycie pianobetonu pozwala zmniejszyć ponoszone nakłady finansowe i czasowe.

Przykładowe realizacje

Przykłady zastosowania

Pianobeton w charakterze wypełnienia znajduje szerokie zastosowanie. Można go użyć jako izolacji termicznej i akustycznej w ścianach – zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Świetnie się sprawdza jako wypełnienie obudowy tuneli, przypór wiaduktów, kanałów, rurociągów, szybów kopalnianych, wszelkiego rodzaju nieczynnych instalacji oraz przestrzeni międzyrurowej w instalacjach regenerowanych metodą relajningu o różnych średnicach. Stosuje się go także jako wypełnienie zabezpieczające przed zapadnięciem m się różnego typu konstrukcji – podziemnych kawern, nieczynnych kanałów i zbiorników. Dobrze się sprawdza jako wypełnienie dla konstrukcji hydrotechnicznych –  nabrzeży portowych, falochronów, ścian oporowych, platform wiertniczych, wysp pływających i innych.

PRODUKCJA, APLIKACJA, WARUNKI ZATOSOWANIA

Pianobeton do wypełnień powstaje w agregacie pianotwórczym, do którego trafia wcześniej zaprawa cementowa o odpowiedniej recepturze i rozcieńczony w wodzie czynnik pianotwórczy. W zależności od dedykowanej do konkretnej realizacji  gęstości wypełnienia, dobiera się odpowiednią ilość i jakość składników – piachu, żwiru, popiołu czy innej substancji organicznej. Pianobeton do wypełnień może być podawany do niewielkich nawet otworów i pod ciśnieniem, co gwarantuje skuteczność zastosowania i właściwą funkcjonalność użytego produktu. Dzięki niezliczonej ilości pęcherzyków powietrza zawartych w masie pianobetonu podczas wytwarzania i zabudowy uzyskuje dużą płynność, przez co dokładnie wypełnia wszelkie przestrzenie. Wykorzystuje się tę zaletę np. do wypełnienia wypłuczyn między portalem a górotworem w tunelach, pustek podposadzkowych i podjezdniowych.

Szukasz wyspecjalizowanej firmy do następnego projektu?