CECHY I KORZYŚCI

Napowietrzenie struktury płynnego pianobetonu sprawia, że jest on materiałem o konsystencji pozwalającej na dokładne i szczelne krycie powierzchni, na którą jest nanoszony. Dzięki właściwościom samopoziomującym pianobetonu posadzki i podłogi wykonane przy jego użyciu mają jednakową grubość na całej płaszczyźnie – mokry surowiec idealnie wypełnia szczeliny i zagłębienia niwelując nierówności i różnice poziomów na całej powierzchni. Dzięki temu jest ona odpowiednio przygotowana do przyjmowania kolejnych warstw.
Posadzki z pianobetonu mają świetne właściwości wygłuszające oraz termo- i hydroizolacyjne. Są relatywnie tanie – pianobeton jest wydajny, proces nanoszenia pozwala na oszczędności czasowe, a obsługa agregatu do produkcji i aplikacji materiału jest jednoosobowa.

Przykładowe realizacje

Przykłady zastosowania

Pianobeton można wylewać w pomieszczeniach domów mieszkalnych, gdzie będzie on stanowił doskonałą warstwę termoizolacyjną oraz stworzy równe i dobrze wypoziomowane podłoże pod właściwy materiał podłogowy.  Można nim także wyrównywać teren na dużych powierzchniach, podnosząc jednocześnie posadzkę do wymaganego poziomu – stosuje się go na przykład jako podbudowę pod podłogi hal fabrycznych lub wszelkiego typu magazynów. Grubość posadzki z pianobetonu może sięgać nawet 1 metra przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej równości podłoża. Struktura podłogi jest jednorodna, szczelna, wytrzymała i posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne.

PRODUKCJA, APLIKACJA, WARUNKI ZATOSOWANIA

Zanim pianobeton zostanie wylany na podłoże, wymagane jest odpowiednie dostosowanie jego gęstości do właściwości i przeznaczenia powierzchni pod kątem przewidywanych parametrów wytrzymałościowych. Gęstość reguluje się m.in. poprzez zastosowanie różnych wypełniaczy, takich jak m.in. piasek, pył, kreda czy popiół. Najczęściej stosowane parametry gęstości dla posadzek to przedział 500kg/m3 do 1200kg/m3. Warstwy pianobetonu używane do wylewek na podłogi mogą mieć grubość od 5 cm do 1 m. Agregat pianotwórczy ma wydajność 20-25 m3 materiału na godzinę. Pozwala to na wykonanie minimum 1000 m2 podbudowy o grubości 20 cm dziennie. W przypadku temperatur powyżej 18 stopni C, już po 24 godzinach można na pianobetonie układać dowolną nawierzchnię.

Szukasz wyspecjalizowanej firmy do następnego projektu?