CECHY I KORZYŚCI

Pianobeton, który ma wiele unikatowych właściwości fizycznych i chemicznych oraz cechuje się ułatwionym procesem aplikacji w porównaniu do metod wylewania tradycyjnego betonu, jest materiałem o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Do uzyskania optymalnych parametrów nie wymaga ubijania, wibrowania ani wyrównywania. Jest wysoce wodo- i mrozoodporny. Ma dużą izolacyjność termo-akustyczną, wytrzymałość na ściskanie, szczelność i jest lekki.

Pianobeton znajduje zastosowanie w wielu realizacjach – także przy projektach, gdzie trzeba sięgać po nietypowe rozwiązania konstrukcyjne. Użycie pianobetonu to optymalne rezultaty przy relatywnie niskich kosztach i oszczędności czasu.

Przykładowe realizacje

Przykłady zastosowania

Pianobeton to produkt zaawansowany technologicznie, nowoczesny, z potencjałem proekologicznym Ten lekki i wytrzymały materiał ma uniwersalne zastosowanie w branży budowlanej i może zostać użyty m.in. w projektach hydrotechnicznych, inwestycjach drogowych, do fundamentowania, izolowania oraz wypełnień.

Z pianobetonu wykonuje się:

  • Podłoża – pod posadzki i nawierzchnie
  • Wypełnienia hydrotechniczne
  • Wypełnienia zabezpieczające przed zapadnięciem
  • Wypełnienia obudów – tunele, szyby kopalniane, rurociągi itp.
  • Stabilizacja gruntów i zwiększenie ich nośności
  • Fundamentowanie zbiorników na- i podziemnych
  • Wypełnianie skrajnych podpór wiaduktów, mostów

PRODUKCJA, APLIKACJA, WARUNKI ZATOSOWANIA

Pianobeton powstaje w specjalnym urządzeniu, bezpośrednio na placu budowy, gdzie wężami podawany jest do miejsca zabudowy. Bez dodatkowego oprzyrządowania może być podawany na wysokość 30 metrów i odległość 60 metrów.
Pęcherzyki powietrza zawarte w masie wywołują zjawisko łożyska i w efekcie dużą płynność masy o konsystencji jogurtu. Zapewnia ona dokładne i szczelne wypełnienie wszelkich nierówności, a także dobrą spójność i zdolność łączenia z innymi materiałami.

W zależności od potrzeb i warunków zastosowania wytwarza się pianobeton o gęstościach od 500 do 1400 kg/m3. Każda gęstość ma inne właściwości i tym samym umożliwia spełnienie różnorodnych wymagań inwestora. Dla wypełnień podawany jest pod ciśnieniem.

Szukasz wyspecjalizowanej firmy do następnego projektu?